1956’da Tel Aviv’de doğdu, bugüne kadar 10 şiir kitabı yayımladı. İbranice yayımlanan en son şiir kitapları: Zaman Müzesi (2007) Yürek Hayvanı (2010) ve Bir Delinin Kehaneti’dir (2012). Şiirleri kırktan fazla dile çevrilmiş, antolojilerde, dergilerde yer almış, kitap olarak Avrupa ve Amerika’da yayımlanmıştır. Bunların arasında Poem ve Day (Dedalus, B.K., 2004, 2006,); Plates from the Museum of Time (ArtAark, 2009, Hollanda, Azul Press 2012); Miracle/The Hours (İspanyolca-İngilizce, Urpi Editores, A.B. D., 2011) and Loot (Sırbistan, Arhipelag, 2012) sayılabilir.
Or’un, İsrail’de ve yurtdışında kazandığı çeşitli ödülleri bulunmaktadır: “Çağdaş dünya edebiyatına yaptığı önemli katkılardan” dolayı değer görüldüğü Pleiades (Struga 2000) armağanı; Yazarlar İçin Fulbright ödülü; Bernstein ödülü, Levi Eshkol Başbakanlık Şiir Ödülü, Tetova Şiir Festivali Oeneumi Ödülü (2010). Bu ödüllere ek olarak çeşitli şiir bursları da kazanmıştır: Iowa Üniversitesi bursu; Oxford Üniversitesi Centre of Jewish-Hebrew Studies bursu; Berlin, Literarische Colloquium bursu; İrlanda, Heinrich Böll Vakfı bursu; İskoçya, Hawthornden Castle bursu. İbraniceye, Thomas İncili: Mahabharata’dan Öyküler’i, erotik Yunan şiiri derlemesi olan Limb Loosening Desire’ı çevirmiş, eski Yunancadan yaptığı çeviriler için Kültür Bakanlığı Ödülü’nü kazanmıştır.
Or, Kudüs İbrani Üniversitesi’nde Felsefe ve Karşılaştırmalı Din eğitimi aldı. Daha sonra aynı üniversitede Eski Yunan İnancı konusunda ders verdi. Helicon Şiir Okulu’nda, İsrail, Avrupa, Birleşik Amerika, Japon üniversitelerinde, şiir ve yaratıcı yazarlık dersleri okuttu. Şiir üzerine, Yunan ve Latin klasikleri araştırmaları üzerine, karşılaştırmalı din konuları üzerine yazdığı, yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.
1990’da Or, Helicon Şiir Derneğinin kurucuları arasında yer aldı, daha sonra Helicon’un baş editörlüğü ve Sanat Direktörlüğü görevini üstlendi. Derneğin şiir dergisi ve şiir kitabı dizisi gibi; Uluslararası Şiir Festivali Sha’ar” gibi; İbranice-Arapça Helicon Şiir Okulu gibi projelerinin başlatılması ve geliştirilmesinde etkili oldu.
Or, uluslararası şiir dergisi Atlas ile Blesok’un ulusal editörü; Birleşmiş Milletler himayesindeki “Poets for Peace” (Barışçı Şairler) UPC’nin ulusal koordinatörü olarak Catuv şiir kitapları dizisinin editörlüğünü yapmaktadır. Yaratıcı yazarlık progamları Avrupa örgütü EACWP’nin (European Association of Creative Writing Programs), International Circle of Poets örgütünün, dünya şiir hareketi WPM’nin (World Poetry Movement) kurucu üyesidir.